CTK Žabokreky nad Nitrou

Náš Cyklo-Turistický klub

Cyklo-Turistický klub Žabokreky nad Nitrou je občianske združenie založené v roku 2021 skupinou nadšencov a milovníkov cyklistiky a turistiky. Venujeme sa všetkým druhom cyklistiky, ako MTB, Trek a Road. Každý týždeň sa stretávame a spolu jazdíme na rôzne dlhé trate. Zúčastňujeme sa Cyklo-podujatí ako sú Ctk Topoľčany Tour, Baťovianská Galúska a Bánovská Parenica. V roku 2021 vzniklo naše cyklo-podujatie s názvom Žabokreky tour. Sme na to hrdý, pretože to oslovilo veľa cyklistov. Cyklistika v Obci Žabokreky nad Nitrou existuje už od roku 1947, kedy sa mladý študent rozhodol kúpiť bicykel značky Favorit.  Volal sa Milan Procházka a jazdil na preteky.  Viac v historii.


História

Venujeme sa aj deťom

Naše cyklo podujatie Žabokreky tour dáva priestor aj malým deťom, ktorý si absolvujú trasu v dĺžke 1200 metrov. Po absolvovaní detskej trasy na deti čaká program plný detských atrakcií. Trasa C4 je určená pre deti do 10 rokov s podporou rodičov.


Každoročné cyklo-podujatie Žabokreky Tour


Chcem vedieť viac


Prihlásiť sa

Spolupracujeme aj s Turistami


Chcem vedieť viac

Zakladateľ: Július Fendek

Narodený v roku Pána 1971. Pracuje v profesii, ktorú nikomu nedoporučuje!( LKW Fahrer ). Cyklistiku som robil v mladosti ako každé dieťa a potom dlho nič. Cyklistika vo mne ožila až po návrate z Austrálie v roku 2007 a odvtedy sa jej venujem každý deň.Niektorí ma poznajú aj s Amaterskej hokejovej ligy v Partizánskom, ktorú som taktiež založil v roku 2008. Viedol som ju sám až do roku 2013, kedy som sa musel rozhodnúť medzi hokejom a cyklistikou. Vyhrala cyklistika. Som rád, že som stál za vznikom cyklopodujatia s názvom Źabokreky tour.